Dagen Hausi lugu

Dageni lugu

Dagen Haus tähendab “maja Hiiumaal”. Millega me tegeleme ja kuidas töötame, saate lugeda teistelt lehekülgedelt ja näha oma silmaga Hiiumaal. Siin tahaksin selgitada kuidas see firma alguse sai. Selleks pean ma ära rääkima kaks lugu. Olin 25 aastane, kui esimest korda otse läbi kesk-Hiiumaa, pruudile Kõppu külla sõitsin. Kartsin et ei leia õiget teed üles, võtsin kaasa kaardid ja kuulasin õpetusi.

Olen elupõline hiidlane, aga selleks ajaks olin paar korda Kõpus käinud. Peale seda talve käisin üha sagedamini seal. Ja mujal Hiiumaal samuti…Kuni ükskord poole aasta pärast üllatusega teadvustasin, et “Hiiumaa sees on teine Hiiumaa, mis on hoopis suurem kui see välimine!”.

Sellel Hiiumaal, mille mina enda jaoks avastasin on ainuüksi rannajoont 325 km. Hiiumaa asustusel on 6000 aastane ajalugu. Siin on kõige erinevamaid ranna ja metsatüüpe, täiesti puutumatuid kohti. Hiiumaal on ligi 200 küla. Mõnest küll alles vaid kohad või paar talu…aga ka kõige väiksemal kohal on oma ajalugu, oma saatusega inimesed. Hiiumaal oli vanasti 26 mõisa, igal omad hooned ja valitsejad, Hiiumaal oli üle paarikümne sadamakoha…

Teine lugu on sellest, kuidas ma nii 16-17 aastasena hakkasin ühes vanas mõisa kuivatis kolamas käima. Mulle lihtsalt meeldis see maja ja koht. Temas oli seletamatut ilu ja võlu. Aastaid hiljem ostsin selle koha ja hakkasin seda üles ehitama. Sellest kolamisest ja vana maja taastamisest jäi minusse unistus ehitada ilusaid maju. Kindlasti ei ole ilu minu jaoks suuruses või uhkuses. Pigem vanas ja kulunud, lihtsuses ja ehtsuses. Veel vähem arvan ma, et kõik teisedki peaksid minu ehitatud maju ilusateks pidama…Aeg on edasi läinud, Dagen Hausist kasvas välja farm Dagen Natural, kes peab veiseid ja lambaid, mistõttu on meil pidevalt pakkuda oma mahedat veise ja lambaliha. Oma toitlustuses oleme samuti võtnud suuna puhta ja Hiiumaise pakkumisele. Kogu toitlustuse, enda ja kohaliku toodangu paremaks pakkumiseks, plaanime mõisa keldri võtta kasutusele klassikalise hea keldri ja väikse töötlemiskohana. Põnevaid väljakutseid on teisigi ja loodame oma püsikliente peagi jälle üllatada!

Omar, Dagen Hausi peremees

Avar söögi- ja elutuba

Külalistemaja esimesel korrusel asub mõnus kaminasaal. Siin saab puhata, kasutada maja kiiret Wifit, vaadata telekat või lugeda raamatut meie mugaval sohval. Saal on sisustatud viie lauaga ja 24 tooliga. Talvel lisab soojust ja hubasust ruumi elav tuli, mis praksub kaminas.

Talveaed

Astudes läbi suure saali, leiate eest meie mõnusa talveaia. Sisustatud kahe väiksema ja kahe suurema lauaga. Imeline koht töötamiskes või kohvipausiks.

Elektriküttega saun

Selleks, et Hiiumaal täielikult puhanuks saada, tuleb võtta ka leili. Meie elektriküttega saun sobib mõnusasti kaheksale inimesele, 30 €/tund.

Suur mõisapark

Ideaalne paik pikniku läbiviimiseks pere ja sõprade seltsis. Grilli külalistemaja terrassil või naudi loojuvat päikest võrkkiiges. Pargis saab aktiivselt aega veeta erinevaid pallimänge mängides. Lisaks on olemas liivakast ja mänguväljak lastele. 

Tubadesse saab alates kell 15:00, kui te saabute hiljem kui 19:00, andke palun meile teada.
Väljaregistreerimine on kell 12:00. Kui soovite hilisemat lahkumist, kuni 14:00 (€20), palun andke meile teada.

Kui Sa ei ole broneerides tasunud kogu majutust otse meie kodulehel, siis Sinu tuleku meie juurde kinnitab 30% ettemakse. Pärast broneeringu teostamist peaksid saama e-kirja vajaliku informatsiooniga. Ülejäänud makseid saab teostada sularahas või kaardiga, meie asukohas Hiiumaal.

Kui broneering tühistatakse 2 kuud enne külalistemajja saabumist, tagastame ettemaksu 100%, kui üks kuu varem 50%. Kui saame uue külalise teie asemel, siis tagastame kogu summa.

Broneeringu hilisemal tühistamisel või mitteilmumisel ei pruugita ettemaksu tagastada.

Me räägime eesti-, inglise-, saksa- ja vene keelt.

Kõik alla 5-aastased lapsed ööbivad lastevoodeid kasutades tasuta | Lapsed alates vanuses 6 aastat , lisavoodi tasu 15 €/öö | Hommikusöögi tasu vanuses 6-12 on €10 | Hommikusöök alates vanusest 16 on €18 | Vastavalt toa maksimaalsele mahutavusele on toas lubatud 1 lisavoodi (ettetellimisel) | Lisainimese maksumus toas on 25 €/ öö

Hooajal tegutseb Kassaris neli mõnusat restorani ja üks kauplus. Lähim suurem pood (COOP) asub Käinas, 7 kilomeetri kaugusel.

Meie vastuvõtt ei ole avatud ööpäeva ringselt | Öörahu algab kell 23:00 | Maja uksed on avatud meie külalistele koguaeg | Lemmikloomad on lubatud kokkuleppel.

Ei ole lubatud hoones ega tubades, välja arvatud õues, selleks ettenähtud kohas.

Hiiumaal on palju teha. Vaata rohkem infot Hiiumaa Tegevuse leheküljelt | Meil on suur aed palju ruumi, suvel on meil pikniku võimalus hoovis | Meie töötajad on väga abivalmis ja annavad teile kõik vajalikud juhised, kuhu minna ja mida teha 🙂

etET