Hiiumaa ilmad ja laiud

Hiiumaa maastik kuival kevadel

Selle aasta aprillikuu ilmad on meeldivalt üllatanud oma soojade ja tuulevaiksete õhtutega. On olnud päris kuiv. Isegi nii kuiv, et Hiiumaa kohalikud kalamehed ütlevad, et sellist madalat veetaset pole ammu nähtud.

Ka meie uitame palju looduses ja märkame, kuidas meid ümbritsev keskkond on läbi aja muutunud. Kuidas vaikselt on Hiiumaale tekkinud just kui viies hooaeg. Kevade ja suve vahele on tulnud põuaaeg, mis toob endaga kaasa maaliliselt kauneid paiku. Kuivus viib ära vee ja paljudesse kohtadesse tekivad laiud. Taandunud mere alt tuleb välja uus rannajoon, mis on liivane ja täis suuri kivimürakaid. Mitmesadade meetrite ulatuses on tekkinud uut maastikku, mida nüüd kuiva jalaga saab avastmas käia. Kõige põnevama ja maalilisema pildi annab täna Õunaku kant.

Hiiumaa merepiir 2018 kevad

Merevee alt tekkinud uus heinamaad meenutav ala pakub rõõmu hobustele, kes nüüd vabalt kaugemale joosta saavad, enne kui veepiir taas ette tuleb. Kevad on täis üllatusi, tärkab loodus ja ärkavad ka inimesed.

Salsaõhtud Kõpu poolsaarel

Hõbekala külalistemaja salsa

Möödunud laupäeval toimunud salsapidu Hõbekala külalistemajas tõi kokku oodatust rohkem huvilisi. Alustasime oma õhtut tunniga, mille jooksul sai selgeks salsa rütm, põhisamm ja olemus. Tundub, et inimestele meeldib tantsida. Hea muusika, seltskonna, snäki ja maheda veini saatel sai veedetud päris mitu tundi, kuniks südaöö saabudes pillimehed oma asju kokku pakkima hakkasid. Siinkohal tänan Hõbekala Külalistemaja pererahvast. Siim ja Kätlin, aitäh, et meid vastu võtsite! Karl Meier, suurim tänu,  et tulid appi oma muusika, valguse ja tantsusammuga.

Taaskord südamlik tervitus ja tänu Kristinile, kes koos oma sõpradega nii kaunilt musitseerib ja meeleolu aitab luua. Dagen Haus tänab omalt poolt südamest kõiki kes tulid ja olid sellel õhtul meiega. Ka meile meeldib tantsida ja ega see järgmine pidugi enam mägede taga saa olla.

Šampanjabaar “Kork” täidab reede õhtu

Juba täna toimub šampanjabaaris “Kork” glamuurne mulliõhtu, kus kohal on särav Drappieri šampanjamaja esindaja pr Kristel Voltenberg. Drappier’i peetakse üheks maailma parimaks butiik-šampanjatootjaks ning see šampanja oli Charles de Gaulle’i lemmikuid. Dagen Haus pakub majutust mandrilt tulijatele. Kes tuleb kaugemalt, saab võlusõnaga “KORK” ööbimise eripakkumise Dagen Hausilt ning ei pea samuti muretsema KORK-ist tagasisõidu pärast.

en_GBEN