Kiire suvi muutus mahedaks sügiseks.

Septembrikuu on juba poole peale jõudnud ja alles nüüd saan võtta aja, istuda arvutiga maha ning kirjutada kõigest sellest, mis Hiiumaal toimub.

Suvi oli äärmiselt kiire. Tööd oli kolmel kuul rohkem, kui jõudsime ära teha. Kahjuks ka kõiki külalisi ei saanud vastu võtta, sest nii puhkemajad, kui Dagen Haus külalistemaja toad oli aktiivselt täidetud. Teadmiseks neile, kes sellel suvel meie juurde ei jõudnud, et juba praegu võtame vastu uusi broneeringuid 2020 suveks. Broneerimiskalendri avame uuel aastal. Kuid, kui sul on juba plaan paigas, siis anna sellest palun märku emailitsi lagle@dagen.ee

Suurim tänu neile, kes Hiiumaale jõudsid ja meie majutuses peatusid. Oli täiesti imeline suvi, täis palju uusi kohtumisi ning tuttavaid nägusid. Aitäh, et olete valinud peatuda meie juures oma reisil Hiiumaale!

kassari Late Harvest Astelpaju

Neile aga, kes veel sügisel ja ka talvel meie juurde plaanivad tulla, pakume alates sellest kuust võimalust õhtustada Dagen Haus kaminasaalis. Perenaised Kristine ja Silvi hoolitsevad selle eest, et koduköögis valmiks maitsev söök. Kaminavalged õhtud, soe söök, klaasike veini ja hea seltskond, midagi enamat on raske soovida ühel pisikesel väljasõidul Hiiumaale.

Hülgevaatlus Endliga

Hülgevaatlus Endliga Saarnaki

Paadiga Väinamerele loksuma saab minna juba jää sulades. Ent sügisel laidude vahel tasakesi sõuda või mootorpaadiga vaikselt liikuda on kohe eriti ilus.

Kaevatsi ja Saarnaki laidude keskel olles avaneb täiesti maaliline vaatepilt. Pisikesed saared on kaetud värviliste puudega, vesi on rohekassinine ja taevas sillerdab kuldkollane päike helesinisel taustal. Sellised on sügisvärvid Hiiumaal.

Endel on eriti muhe Hiiumaa mees. Sarve sadama kail oma mootorpaadis askeldamas võib teda päris tihti kohata. Kui õnnestub tema kiiresse päeva aeg leida, siis on ta nõus ausa raha eest ka merereise tegema. 

Vaikselt Kaevatsi ja Saarnaki laidude vahelt, ümber Hanikatsi laiu Kõveraliu suunas hallhüljeste ja viigrite pesitsuspaiga poole saab sõita kokkulepitud ajal. Põlise hiidlasena on meremehel nii mõnigi lugu varukast võtta. Ta teab rääkida saare ja laidude ajaloost. Kindlasti räägib ta mõnest sündmustest, mis ulatub tagasi sadu aastaid. 

Merematk Endliga on üks selline tegevus, mida sügisesel Hiiumaal oma päeva paigutada.

Hiiumaa toidu ja kunsti nädal toimub 14-22.09.19

Samal ajal kui Omar oma uue hobiga tegeleb, naudivad hiidlased ja mandrilt tulijad Hiiumaa eri paigus põnevaid toidu ja kunsti sündmusi. Olete oodatud Hiiumaa suurele suvelõpuüritusele! Avatud on restoranid ja einevaid tegevusi ning vaatamist pakuvad kohalikud kunstnikud ja käsitöölised nii suurtele kui väikestele.

Pea igal õhtul saab Kärdlas šampanjabaaris Kork vaadata üht huvitavat filmi, Lest ja Lammas pakub sellel nädalal erimenüüd ja majutusega aitab Dagen Haus Guesthouse.

Sellel sügisel võta kaasa lapsed ja pikenda suvepuhkust Dagen Haus külalistemajas või mõnes meie privaatses metsamajas.

Kooliminek ei pea tähendama suve lõppu, ilmad on suurepärased ka esimesel sügiskuul. Hiiumaal tegevust jätkub nii suurtele kui väikestele.

Broneerides toa sellel kuul puhkad meie majutuses tavahinnast kuni 25% soodsamalt.

Privaatse metsamaja vähemalt kuni kaheks ööks saad kuni 15% soodsamalt.

Pakkumine kehtib septembri lõpuni.

linnud loojangus

ღ Puhka Hiiumaal Kassari saarel ღ