fbpx

Orjaku küla talvekuu

Winter in Dagen Haus guesthouse Hiiumaa

Selle aasta kõige lühem kuu on ületanud juba oma keskpunkti. Täna õue vaadates tundub, et talv hakkab taanduma, ilmad on varakevadiselt päikeselised, õhtud tunduvad juba päris valged ja lapsedki ei lähe enam kella kaheksaks kott-pimedas kooli. Omar meenutas veel eile, et kaks aastat tagasi samal ajal oli ikka -20c külma. Sattusin vaatama ka eelmise aasta pilte Eesti Vabariigi aastapäevast ning tõesti oli Dageni maja ümbruses lund pea poole sääreni ja Orjaku lahel laiutas jää.

Veebruar on ka erinevate turismimesside kuu ja siit edasi võib kuni kevadeni välja sisustada kõik oma nädalavahetused Euroopa erinevaid linnu ning nendes korraldatavaid üritusi külastades. Meie alustasime esimesel nädalavahetusel Riiast, kus toimus suur turismimess. Hiiumaad käisid esindamas Hõbekalast Kätlin ja Siim.

 

self-catering package dinner in Dagen Haus Teise nädalavahetuse

sisustasime TourEstiga Tallinnas, mille raames sai ka mõned paketid välja töötatud. Loosirattasse läks Roose, Hõbekala ja Dageni neljapäevane puhkusepakett Hiiumaal. Võitjad selgusid pühapäeval ning nüüd jääb meil oodata ainult nende küllatulekut. Veel kuni 20.02.2019 on võimalik soetada endale Dagen-Haus Self-Catering pakett poole soodsamalt, samuti on terve märtsikuu jooksul võimalik kasutada ka paketti “Võta reede vabaks!”

 

Kolmandal nädalavahetuselartist are sitting in the winter garden and painting in Dagen Haus

toimus Dageni külalistemaja kaminasaalis üks ainulaadne sündmus. Nimelt õnnestus meil külla kutsuda Indrek Tammoja, esinejanimega Rändaja

Tema maagiline muusika, soojust ja küünlavalgust täis tuba paitasid hellalt hinge ning tõid pisara silma nii mõnelegi. Tõdesin taaskord, kui lihtne on muuta Dageni kaminasaal täiesti teistsuguseks. Kui hea on kutsuda kokku sõbrad ja kui ilus on luua ühine ruum, kus koos nautida suurepärast õhtut. Dagenit külastanud joonistajad said maha nii mõnegi vinge sketši  ja õhtu jäädvustati nii hinge, piltidele, videole kui ka akvarellile.

Mina tänan siinkohal kõiki, kes võtsid vaevaks väljuda kodust ja seada sammud Orjakusse. Oli rõõm teie kõigiga kohtuda!

Järgmisel päeval toimunud jääkalafestival oli samuti täis erinevaid aktiivseid tegemisi ja võistlusi. Taaskord täitus Orjaku sadam inimestega ja pidustused kestsid laupäeva õhtuni välja. Oli üks mõnus ja päikeseline nädalavahetus.

Jääb vaid oodata ja vaadata mis seiklusi toob veebruari lõpp. Loodame, et lund jätkub ja saame märtsi alguses pidada ühe vahva vastlapäeva, pärast mida juba alustamegi uue kuuga.

Hiiumaa, Ristna beach in February

Märtsis

naistepäeval toimub Dagenis taaskord üks mõnus koosloomine. Külla tuleb Margus ja tal on kaasas Austraalia päritolu väepill “didgeridoo”. See õhtu on mõeldud kõigile, kes soovivad kogeda selle tuulepilli vibratsiooni ja saada osa ühest mõnusast helirännakust. Süütame küünlad, teeme kaminasse tule, istume vaipadele ja patjadele ning laseme Margusel südant soojendades liigutada meie hingi.

Mandrilt tulijatele on kontsertõhtu toa hinna sees, kuid teistele 15€ ning vajalik on eelregistreerimine.

 

Julget broneerimist, kena järelejäänud viimast talvekuud ja uute rõõmsate kohtumisteni Hiiumaal!

-Lagle

en_GB
et en_GB

Uudiskiri

Kui soovid osa saada meie Hiiumaa seiklustest ja olla alati kursis Dagen Hausi parimate majutuspakkumistega, siis jäta oma e-mail siia.

Please wait...

Suur tänu! :)