2020 Kevad uues kuues

Hüvasti tühi aprill, tervitame peagi avatavat turismihooaega.

Nii nagu igal aastal, siis ka sellel kevadel rändasid linnud soojalt maalt meie rannikule. Kahjuks ei olnud mitte keegi neid ootamas ja binoklitega jälgimas. Ka kalamehed on justkui maa pealt pühitud. Loodus tärkas, ent seda rõõmu oma külalistega jagada ei saanudki.

Nii inimtühja  kevadist turismihooaega küll ei osanud vist mitte keegi ette näha. Märtsikuus tundus see paarinädalane paus väga mõnus ja vajalik hingetõmbeaeg enne suurt suve. Nüüd, pea kaks kuud külalistevabalt majutusasutust üleval pidada ei tundu enam nii mõnus.

Kevade kõige paremad kuud on möödunud vaikselt aias nokitsedes ja mere ääres mõtteid mõlgutades.

Plaani oleme võtnud teha korda vana Orjaku mõisa peahoone, mis ka eelmisel aastal sai kena katusega kaetud. Katuse alla on juba valminud üks täiesti uus tuba. Soovime ka mõisapargile uue ilme anda ja rikastada ühte osa sellest väikese karavanipargiga. Esialgu loome koha küll vaid ühele haagissuvilaga matkavale perele. Soovime siiski säilitada seda väikest, mõnusat, hubast ja privaatset olemist.

Kuigi suve suurüritused Hiiumaal on kas ära jäetud või võimaluse korral hilisemasse suvesse edasi lükatud, oleme meie valmis külalisi vastu võtma. Maikuu lõpus toimuma pidanud Tuulekala festival lükkus edasi, ent see ei tähenda, et ise ei võiks tulla kalale. Täiesti kontaktivaba majutuse ja vaid oma pere keskel saad puhkuse veeta, kui broneerid mõne metsamaja.

Peagi lisandub meie puhkemajade nimekirja ka täiesti uus rannamaja, mis mahutab kenasti ühe perekonna või kuni viieliikmelise seltskonna.

Mida teha tühjal saarel?

Meile on alati meeldinud Kõpu ja eriti Ristna ots. Loomulikult ka sellepärast, et meie sõbrad  majutavad ja toimetavad seal. Hõbekala on üks väga eriline koht täiesti maalilises paigas, tõeline pärl keset loodust. Mereni on külalistemajast jalutada vaid kilomeetrike. Kui vaikselt terassil istuda ja hommkukohvi nautida, siis on metsa tagant kuulda merekohinat. Mõnel pärastlõunal lisandub loodushäältele ka inimhääli. Eriti ägedad on need südamest tulevad naerupahvatused, mida võib kuulda naerujooga ajal.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis järgmine naerujooga tund toimub laupäeval 16.05.2020, kell 13:00 Hõbekala külalistemaja saalis.

Samal päeval on plaanitud korraldada ka Kõpu elamusretk. Ligi kuuetunnine rännak saab alguse laupäeva hommikul Kõpu tuletornist ja liigub mööda salajasi metsateid Ristna tuletornini. Kui soovid, saad kindlasti ronida ka mõlema tuletorni tippu.

Valmistume tasapisi algavaks hooajaks ning rõõmuga teavitame, et praamisõit on taas kõigile avatud alates 08.05.2020. Olete lahkesti oodatud! Oma puhkusesoovid võib edastada lagle@dagen.ee või broneeri tuba otse meie koduleheküljelt.

Arvestades kehtiva olukorraga riigis, palume kõigil siiski veenduda oma tervislikus seisundis. Meie ei soovi kuidagi kaasa aidata viiruse levikule, seega palume külalistel end kurssi viia Terviseameti kehtestatud nõuetega. Kohtume juba maikuus Hiiumaal!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etET