Saare profiil

Hiiumaa ajalugu

Hiiumaa, nimetatakse ka Hiiu, Saksa keeles Dagö, või Dagden, Vene keeles Khiuma ja Rootsi keeles Dagö tekkis 455 000 000 aastat tagasi meteoriidi plahvatuse tulemusena, mistõttu Hiiumaa on üks vanimaid saari maailmas. Siin on kümneid iidseid ajaloolisi leide, mis tõestavad tegevust saarel juba kiviajal.

Saar sai hooajati tihedamat külastust kalameeste ja jahimeeste poolt aastal 7000, mis annab aluse arvata, et esimesed püsivad asulad tekkisid juba 1000 aastat eKr. Esimesed kirjalikud tõendid on leitud 13 sajandist, kohe pärast ristisõdasid. Siis said Hiiumaa valitsejateks Mõõgavennad ja Teutonic Knights (sakslased ja rootslased). 1560. aastal vallutasid Taanlased saare, millele järgnes Rootsi 1582 aastal, Venemaa 1721 ja lõpuks Eesti (esimene iseseisvuse periood). Tänasel Eestiaegsel Hiiumaal võib leida muuseume ja näituste saale, pühakodasid, tuletorne, rahvamaju ja muid ajaloolise hõnguga paiku, neist igaühel on oma lugu rääkida

Ava Hiiumaa saladused

Geograafia

Hiiumaa asub Läänemeres, Riia lahest loodesse. Saar on osa Lääne-Eesti saarestikust ja suuruselt teine saar Eestis.

Hiiumaa külge on tammteedega ühendatud suuruselt viies Eesti saar – kaunis Kassari saar. Sellel saarel asub Dagen Haus külalistemaja. Hiiumaa ja Kassari vahele jääb Käina laht ning siit läände jääb Jausa laht.

Metsik loodus

Hiiumaa on väikeses laiude piirkonnas asuv saar, mis koosneb lubjakivist ja meresetetest. See on eriline taimestiku ja loomastiku külluse poolest. Siin on Eesti kõige mitmekesisem loodus, mis oma väikese pindala kohta pakub tohutul hulgal kauneid maastikke ja vaatevälju.

Loe, mida põnevat võib korda saata Hiiumaa puhkuse lainel.

et
en_GB et

Uudiskiri

Kui soovid osa saada meie Hiiumaa seiklustest ja olla alati kursis Dagen Hausi parimate majutuspakkumistega, siis jäta oma e-mail siia.

Please wait...

Suur tänu! :)