Mida teha talvel Hiiumaal?

Soovid veeta oma talvepuhkust Hiiumaal? Miks mitte...

Mida teha Hiiumaal talvel, kui lumi on põlvini, inimesi väga ei liigu ning enamus majutusasutusi ja suviseid restorane on sulgenud oma uksed?

Talvine Hiiumaa on väga põnev ja üleni avastamist väärt!

Kui suveõhtud inimtühjadel randadel tekitavad kohati tunde nagu oleksid kusagil üksikul saarel mõnel eksootilisel maal. Siis üleni valge vaibaga kaetud Hiiumaa viib täiesti teise reaalsusesse. Looduses mitte midagi ega kedagi ei liigu, kõik on vaikne ja kaunis. Kohati tekib tunne, et kui tugevamini taeva poole hingata, siis saab suust väljuva hingeauruga täiusliku vaikuse pilt rikutud. Tõmbad salli üle nina ja püüad võimalikult põue hingata.

Päikesevabadel päevadel kaob ära igasugune piir valge maa ja helehalliks tõmbunud taeva vahel. Tundub nagu oleksid üleni mingisse valgesse mulli sisenenud. 

Loodus on sügavas vaikuses ja rahus. Meri on saare ümber peaaegu üleni külmunud ning olemine on midagi sellist, mida suvel ei koge.

Tule matkama, suusatama, puhkama - lihtsalt ole

Ka talvel saab Hiiumaal matkata metsades, rabades, jalutada  lumisel ja jäisel rannikul ning seigelda mööda jõe ääri. Saare paljudest matkaradadest kolm suuremat on üles tähendatud Tiina Pihlaku elutsiili blogis.

Meie vaieldamatu lemmik on Leemeti matkarada, mis on varustatud mõnusate lõkkekohtade, varjualuste ja puhkemajadega. Täna saab siin suusatada, jalutada, ilusama ilma korral väljas grillida, ent alati saab siin loodust nautida ja värsket õhku hingata.

Jaanuari viimasel nädalavahetusel jõudsime ka meie ühe vahva sõpruskonnaga taas siia. Tegime lõket, sõime sooja pirukat ja suppi ning kuulasime lustakaid lugusi Hiiumaa elust ja olust, mida kohalik giid Mati Lepna väga värvikalt pajatas.

Kuue tunni jooksul saime pea tervele saarele bussiga tiiru peale sõidetud. Külastasime Vaemla villavabrikut, jalutasime Kallaste pangal, käisime Sääre Tirbil ja avastasime hoopis sügavamat Hiiumaad kui ta pealt näha paistab. Kohalikele meeldib ikka oma saare kohta öelda  – seest suurem kui väljast. Seda ta tõesti on!

Tänu ilmataadi lumisele talveõnnistusele korraldab Hiiumaa jooksugrupp sel aastal  Paluküla terviserajal ühe ühise suure suusasõidu. Võistlus toimub veebruarikuu viimasel nädalavahetusel, 27.02.2021. Registreerimine on juba avatud. Kui Sul on soov kuu lõpp Hiiumaal aktiivselt veeta, siis Dagen Haus külalistemajas on vabad veel mõned toad. Broneeri majutus meie kodulehelt või kirjuta dagen@dagen.ee. Maini kindlasti ka suusavõistlust, ning saad majutuse kaheks ööks koos hommikusöögi ja õhtuse saunaga kahele €75 eest. Võta kaas suusad ning tule naudi talve Hiiumaal.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etET