Broneeri siin

Kohustuslikud väljad

  • 6 kahekohalist tuba
  • võimalik paigutada lisavoodi või lapsevoodi
  • avatud wifi kogu majas
  • dušš, WC, ühes toas ka vann
  • TV, raadio
  • Uus hommikusöögimenüü

Dagen Haus külalistemaja asub Hiiumaal mere äärses Orjaku mõisa ait-kuivatis. Orjaku mõis asutati aastal 1603, kui see anti elamiskohaks rootsi aadlikust riigiametnikule. Mõisa kivihooned ehitati 1840 aastatel. Peahoone on olnud läbi aja tagasihoidlik ja praktiline. Ometi andis lautade, aitade ja teiste kõrvalhoonete rohkus aimdust tolleaegse mõisamajanduse tugevusest.
Samast ajast pärit mõisa ait-kuivati asub ühe vähese säilinud hoonena otse endise mõisa südames.

Külalistemaja asub saja meetri kaugusel kaitsealusest Orjaku silmast (siselahest). Oleme püüdnud tuua sealse avaruse ja rahu kõikidesse teise korruse magamistubadesse. Kahes kaminaruumis loovad õdusa meeleolu jämedatel taladel laed, fragmendid vanadest põrandatest, mis on segatud avarust lisavate klaasseinte ja metallkonstruktsioonidega.

Magamistoad asuvad hoone teisel korrusel, kust avaneb suurepäevane vaade traditsioonilisele Hiiumaa rannamaastikule.

Oleme püüdnud luua kõikidesse tubadesse võimalikult hea kliima, sest see on hea puhkuse aluseks. Kõik toad on varustatud ventilatsiooni, konditsioneeri ja avatavate akendega. Kõikidel tubadel on traditsioonilised paksust põrandaplangust põrandad, vahelagedes on kasutud liivapatja heli summutuseks, vaheseinad on kahekordsed.

Maja eest läheb läbi vana külatee, mis on üheks osaks 3 km pikkusest Käina lahe matkarajast /Orjaku õpperada/. Laht on eriliseks maiuspalaks ornitoloogidele, kes vaatlevad Käina lahe mitmekülgset linnustikku. Nii vaatlustornist kui matkarajalt avanevad väga kaunid vaated kõigile loodushuvilisele. Lisaks on võimalik minna jalgratta- või paadiretkele ja tellida mitmeid lisateenuseid vaba aja veetmiseks.

Külalistemajas peatumise teeb eriliseks teadmine, et kogu maja on enamasti ainult 12 inimese päralt. On võimalik tellida ühine õhtusöök, õhtul (suve hooajal) on avatud ise-teenindusega baar külalistele. Eriline on võimalus rentida kogu maja koos köögiga oma seltskonnale, et valmistada enda sõpradele nii luksuslikku õhtusööki  parimate veinide, kulinaariaoskuste ja ajakavaga.

2009 aastal avastas meid Lonely Planet, kelle novembri kuu numbris olime valitud maailma 99 isikupärasema väikehotelli hulka. Põnev oli end leida Uus-Meremaa ja Süüria hotellide vahelt, kus Hiiumaa ja Dagen Haus jäid maailma rändurile meelde rahu ja vaikuse oaasina.

Kui soovite oma kolleegidele või sõpradele pakkuda meeldejäävat väljasõitu, käsikäes tõsise mõttetööga, siis selleks on ette valmistatud mõlemad kaminasaalid. Neis on võimalused seminari pidamiseks ning toitlustuse tellimiseks kuni 35 inimesele (suures saalis).

Väike filmilink meie peamajast: vimeo.com/153363415 - autor: Juss Rebane