Uuel aastal uue hooga!

Kaunist alanud aastat!

2019 aasta esimene laupäev algas seitsmekilomeetrise jalutuskäiguga Prähla Talust Orjakusse Dageni majja.

Täielik vaikus, mitte ühtegi inimest, mitte keegi ei liigu, ainult väga väga vaikselt sajab lund ja õrnalt on näha kuidas tuul raagus oksi sasib. Peagi märkan eemal metsaserval rebast luusimas, kitsed jalutavad rahulikult ja aeglaselt üle tee just kui teades, et keegi sellisel ajal ei liigu. Lumisel heinamaal on hobused karjas ja nende juures üks suur karvane kass. 

See jalutuskäik jääb veel kauaks meelde soojendades südant isegi täna, kui sellele tagasi mõtlen.

Räätsamatk

Sellele mõnusale rännakule jätkus üks suurepärane päev Hiiumaa metsades ja rabas. Otsustasime katsetada räätsasid ja palusime ka paaril külalisel ning sõbral endaga liituda. Mõeldud, tehtud – pakkisime seljakotid ja asusime teele. Matk oli super ja tuleb välja, et selliseid aktiivsemaid koosviibimisi hinnatakse ning vajatakse üha enam.

Seistes seal keset tühjust ja vaikust ning kuuldes ainult iseenda hingamist, vaadates kaugele metsapiirile sain aru, kui lihtne on ennast maha laadida ja kõigest välja lülitada. Kui mõnus on siis, kui ümber on need eriti ägedad inimesed, kes hindavad sarnaseid asju. Kui hea on võtta kotist termose seest lonks kuuma kohalikku astelpaju teed, tunda kopsudes värsket õhku ja lihtsalt olla.

 Siit sain taas ühe uue seikluse oma Hiiumaa “mälestuste klaaspurki”. Tuli ka tõdemus, et see ei saa jääda meie ainukeseks matkaks! Seega sõbrad, nüüd kus lumi on maas ja tundub, et talv on täiesti kohale jõudnud, kutsume teid külla endaga koos Hiiumaa metsasid ja rabasid avastama! Jooksvalt lisame infot matkade kohta meie FaceBook lehele.

15.02 on plaanis sõbrapäeva järgne maagiaõhtu. Olen kutsunud külla Indreku /esinejanimega Rändaja/, kes oma muusikaga suudab imeliselt luua ja hoida ruumi. Dagenis teeme sellise mõnusa kamina – ja küünlavalge õhtu, hea vein, kohalik pisike suupiste ja suurepärane seltskond. Kui Sind kõnetab, võta kaasa keegi kallis kellega väestatud rütme nautida ning tule reedel kell 19.00 Dagenisse.

Laupäeval, 16.02 toimub juba teine jääkalafestival Orjakus, ka Dagen Haus meeskond võtab sellel aastal osa. Kui Sul ei ole veel majutust, siis küsi kindlasti, ehk saame sellega kuidagi aidata 🙂

Ja nõnda need pimedad õhtud valgemaks ja rõõmsamaks saavadki. Loodan, et Sinu aasta on alanud mõnusalt ja et leiad kindlasti aega sellel aastal puhata ja ennast uuesti laadida Hiiumaal ühes mõnusas paigas.

Imelist alanud seda aastat ja toredate kohtumisteni Hiiumaal.

etET