Sõru Jazz ja Hiiumaa esimene suvekuu

Eesti jazz-muusika suvepidu on alanud

Peale suurt Tuulekala festivali, ootab meid ees muusikaline kosutus. Juba kolmapäevast alates on Hiiumaa kaunist saart rikastanud erinevad muusikud kodumaalt ja ka kaugemalt. Avakontsert peeti Vetsi tallis ja külas oli Marianne Leibur.

Sõru Jazzi kava on tõesti suurepärane ja täis muusikat igale maitsele. Kontserdid, etendused ja muud üritused festivali raames toimuvad Orjaku ja Sõru sadamates. Jazzmuusika suvepeo kavaga saad tutvuda siin.

Ka meie panustame selle nädalavahetuse üritustesse ja korraldame Dagen Haus külalistemajas djembe trummi workshopi.

Juba pühapäeval 16.06, kell 14:30 istume ringi ja mängime Iani juhendamisel trumme. Tegemist on õpitoa sarjaga, mis kestab kuni septembrini. Kohtume kaks korda kuus, pühapäeviti ning loome koos midagi uut ja väga kihvti. Sellele üritusele on vajalik eelregistreerimine, kuna trummid tuleb kohale tuua mandrilt. Oodatud on kõik!

Jaanipäeva tähistatakse üle terve Hiiumaa

Kõige mõnusam on veeta suvine pööripäev saarel, ümbritestud merest ja heast seltskonnast. Panna rannas püsti oma telk, teha väike lõke ja nautida ilmelisi vaateid mere ja taeva piiril. Jaaniõhtut ja – ööd on kombeks tähistada uhkelt kontsertite ja erinevate pisemate külapidudega.

Hiiumaa erinevates piirkondades korraldatake palju rahvapidusid, saab tantsida, laulda ja päris kindlasti üle lõkke hüpata. Meie sellel aastal veel Dageni mõisapargis lõket ei tee, ent kellel on ööbimine organiseerimata, saab meie kalendrist otsida endale sobiva majutuse.

Kui vajad liikumiseks jalgratast, siis selle saab rentida terveks päevaks vaid €12 eest.

Kaasiku Talu loob sellel suvel imelisi õhtuid

Meie täiesti uus lemmik koht sellel suvel on Kõpu poolsaarel Kiduspes asuv Kaasiku Talu hoov. Sealne sõbralik pererahvas on otsustanud avada oma väravad kõigile ja korraldab juuni lõpust alates väga mõnusaid kontserte. Avaüritus on juba 29.06.2019, mil külla on kutsutud Ott Lepland. Meie soovitame sealsetel tegemistel kindlasti silm peal hoida, sest esinejad on tõesti kihvtid.

etET