Maikuu Hiiumaal ja Tuulekala festival

Puhkus Hiiumaal alaku

Sellel aastal on ilmataat meid tõesti hoidnud. Mai kuu on olnud täiesti fantastiline, päevad on pikad ja soojad.

Meie mõisapargis õitsevad tulbid ja enamus puid on juba täiesti rohelised. Vaikselt tärkavad pirnipuud ja meie aiamaa saab tasapisi kaunistatud õunapuu õitega. Kuna hooaeg tundub olevat juba alanud, siis sättisime valmis võrkkiige ja slackline. Nüüd saab pargis köiel kõndida ja võrkkiiges mõnusalt raamatut lugeda.

Nii hea on tõdeda, et koos looduse tärkamisega, ärkavad ka kohvikute ja restoranide pidajad. Suure rõõmuga teatame, et Kassaris saab nüüd süüa. Lest ja Lammas on avanud oma uksed kõigile. Meie külalised saavad Dagenist võtta jalgratta ja nii võib mõnusasti nelja kilomeetri kaugusele einestama vändata.

Tulbid kevadel Dagen Haus hoovis
 Mida lähemale suvele, seda enam korraldatakse erinevaid üritusi. Juba sellel nädalavahetusel toimub Flamenkotantsu laupäev Kassari rahvamajas, kuhu on oodatud kõik naised. Parim võimalus end liigutada ja midagi täiesti uut juurde õppida.

Samuti ei saa mainimata jätta meie saare muuseume. Sellel laupäeval toimub muuseumi öö, mille teemaks: “Öös on mustreid”.  Kassaris olev muuseum on avatud huvilistele hiliste õhtutundideni.

Tuulekala festival 2019

fisherman-fishing-man

Mai kuu kõige vingem üritus on täiesti vaieldamatult Tuulekala Festival Orjaku sadamas. Seda rohekate luudega kala võib juba praegu kohata meie vetes. Jausa lahel on märgata taaskord suuremat sagimist.

Tuulekala festival toob Hiiumaale palju külalisi ka mandrilt. Tänast ilmaennustust vaadates tõotab tulla soe ja päikeseline päev.

Dagen Haus külalistemajas on vaba veel üks tuba laupäeva ööks vastu pühapäeva. Kui on soovi peale pidustusi jääda saarele ööbima, siis julgesti sellest meile märku anda!  Võib helistada või kirjutada: lagle@dagen.ee / 5182555

 

Oma laupäeva õhtusse võib mahutada veel kino. Šampanjabaaris “Kork” on taaskord kinoõhtu. Pärast kalapüüki saab end kenasti riidesse panna ning Kärdlasse kultuuri ja head seltskonda nautima minna.

Hõbekala avab oma hooaja 01.06.2019

Juuni esimene nädalavahetus saab täidetud kauni muusikaga Ristnas. Hõbekala külalistemaja avab ametlikult ning pidulikult oma hooaja. Külla on kutsutud Andre Maaker.

Lisaks mõnusatele rütmidele saab Hõbekalas sellel õhtul mekkida head veini, maitsta Kätlini enda tehtud suupisteid ja kuulata ning viia end kurssi sealsete tegemistega. Kui Sul ei ole veel plaani oma laupäevaks, siis oled oodatud nautima Kõpu loodust, head seltskonda ja mõnusat olemist Hõbekala külalistemajja.

Nii see hooaeg vaikselt peale hakkab. Tulge ja nautige suve koos meiega Hiiumaal. Olete alati oodatud!

 

etET