Varakevad Orjakus

Aprill on linnuvaatluse ja kalapüügi aeg Hiiumaal.

Viimane nädal on Hiiumaa taevalaotust rikastunud erinevad rändlinnud – peamiselt hanalised ja pardilised.

Kuid soojade ilmade tõttu on juba näha ka pisikesi metslinde. Kui väga veab, siis näeb kõrgel ka merikotkast tiirutamas. Saare erinevaid rannaääri kaunistavad oma kohaolekuga luiged. Jah, kevad on saabunud ehk veidikene varem kui oskasime oodata.

Varakevad on üks ilus aeg Orjakus, meie pisikesi jõgesid hõivavad sajad kalamehed ja linnuvaatlustornis ronivad mitmed loodushuvilised nii Rootsist, Inglismaalt kui ka Hollandist.

Kas sina teadsid, et Orjaku küla linnuvaatlustorn on üks suuremaid Eestis?

 

linnud loojangus

Kevadel ja sügisel võib siit vaadelda tuhandeid rändlinde. Selleks, et oma külalisi ka madalhooajal mõnusalt majutada, oleme koostanud linnuvaatluspaketi, millega saad tutvuda siin. Möödunud nädalavahetusel saimegi rõõmsasti oma pakkumist katsetada Rootsist tulnud huviliste peal. Tagasiside oli väga hea ja tundus, et Hiiumaa paitas nende hinge ja jättis südamesse kustumatu jälje. Pühapäeval lahkudes leppisime kokku juba uues ajas ning suure põnevusega saame oodata külalisi tagasi oktoobris. Eks nii need uued põnevad tutvused sünnigi.

Orjakus ja Vaemla jõgedes on särge ja säinast.

Roose Meri

Ühe maalilise vaatepildi annavad ka kalamehed, kes Orjaku kitsaid teeääri oma autodega hõivavad. Dagen Haus külalistemajast vaid mõnesaja meetri kaugusel on jõgi, mille kaldal on kalastajad juba nädalaid särge ja säinast õngitsenud. Kuna ilmad on olnud tõesti imelised, siis on huvilisi oodatust rohkem. Et mandrilt tulijad hästi söönuks ja puhanuks saaks, koostasid Kätlin ja Siim paketi, millega saad tutvuda siin. Ööbimine Hiiumaal on väga turgutav ja mõjub lausa minipuhkusena, seega kutsun kõiki kiirelt reageerima ja enda kevadesse vaheldust looma. Tule ja veeda nädalavahetus Hiiumaal!

Nii see aprilli algus kulgeb vaikselt omasoodu, loodus tärkab ja muutusi on palju. Nii ka meil Dagen Haus külalistemajas on ees uus hingamine ja uued väljakutsed. Taaskord seisame kohas, kus enne hooaega napib tööjõudu. Meie imearmsad perenaised, kellega eelmisel kevadel sai eriti kihvt meeskond loodud on saanud emadeks. Minu südamlikud õnnesoovid Liisu ja Krissu!  Jõudu ja jaksu imearmsate beebide seltsis, loodan, et suvel ikka leiate aega tulla Orjaku mõisaparki ilma nautima 🙂

Siit edasi jõuan palveni: kui Sina tead kedagi, kellel oleks soovi meie tegemistes kaasa lüüa sellel suvel, siis võib lahkesti jagada meie kontakti. Majutus oleks ikka meie kanda, palk on väga hea ja eks töökeskkond ole ka super mõnus.

Armsad sõbrad, imelist kevadet, sära silmadesse ja päikest südamesse.

etET